lanny bought 1 4 pounds of rice that costs $0.40 per pound. How much does lanny pay for the rice ? lanny bought 1 4 pounds of ri

Question

lanny bought 1 4 pounds of rice that costs $0.40 per pound. How much does lanny pay for the rice ?

lanny bought 1 4 pounds of rice that costs $0.40 per pound. How much does lanny pay for the rice ?

in progress 0
Mary 2 days 2021-09-14T20:44:51+00:00 1 Answer 0

Answers ( )

    0
    2021-09-14T20:46:44+00:00

    Answer:

    The answer is $5.60

    Step-by-step explanation:

    14×0.40= 5.6

Leave an answer

Browse
Browse

27:3+15-4x7+3-1=? ( )