Marco sells and ships oranges from the trees in his orange grove for $1.25 per pound plus a shipping fee. One package has a shipping fee of

Question

Marco sells and ships oranges from the trees in his orange grove for $1.25 per pound plus a shipping fee. One package has a shipping fee of $4.95 and a total cost of $11.20. How many pounds of oranges are in the package?

in progress 0
Parker 4 days 2021-11-26T05:17:59+00:00 2 Answers 0

Answers ( )

    0
    2021-11-26T05:19:22+00:00

    Answer:

    No options so i cant help please put below thx (:

    Step-by-step explanation:

    0
    2021-11-26T05:19:27+00:00

    Answer: ARE THEIR OPTIONS TO CHOSE FROM

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse
Browse

27:3+15-4x7+3-1=? ( )