Three seedless watermelons cost 27 if pp buys 4 seedless watermelons at that same unit price how much will he pay

Question

Three seedless watermelons cost 27 if pp buys 4 seedless watermelons at that same unit price how much will he pay

in progress 0
Sadie 1 week 2021-11-26T02:48:41+00:00 2 Answers 0

Answers ( )

    0
    2021-11-26T02:49:49+00:00

    27 divided by 3=9. Multiply 9, which is the unit price, by 4. You should get 36.

    0
    2021-11-26T02:50:39+00:00

    Answer:

    49$

    Step-by-step explanation:

Leave an answer

Browse
Browse

27:3+15-4x7+3-1=? ( )